• Plán práce ŠKD na školský rok 2023/2024

Cieľom ŠKD v školskom roku 2023/2024 bude:

• Vzájomne spolupracovať so ZŠ a triednymi učiteľmi.
          • Umožniť deťom zo SZP pravidelne navštevovať ŠKD s cieľom podporovať ich adaptáciu na školu a rozvíjať cieľavedomú a systematickú prípravu na vyučovanie.
          • Zúčastňovať sa na projektoch organizovaných ZŠ.Vo výchovno-vzdelávacej činnosti využívať najnovšie poznatky z psychodidaktiky a pedagogiky,rešpektujúc výchovno-vzdelávacie potreby a rozvojové možnosti detí.
          • Podporovať aktívnu účasť na výchovno-vzdelávacej činnosti.
          • Viesť deti k sebarealizácii, sebaprezentácii a vzájomnému hodnoteniu.
          • Podnecovať deti k tvorivému a aktívnemu sebavyjadrovaniu.
          • Pohybové a relaxačné schopnosti rozvíjať pravidelnou realizáciou cvičením a pohybom vonku.
          • Stimulovať sociálny,emocionálny a morálny vývin detí, rozvíjať tvorivé a kritické myslenie,schopnosť pracovaťspoločne,vzájomne sa rešpektovať.
          • Efektívne využívať digitálne technológie,ktoré má ZŠ k dispozícii.
          • Aktívne sa zapájať do aktivít podporujúcich zdravý životný štýl a tým podporovať pohybovú aktivitu a boj proti obezite.
          • Naďalej využívať činnosť,aktivity a podujatia školskej knižnice. Formovať kladný vzťah detí ku knihe a literatúre,rozvíjať aktívne čítanie s porozumením a tým rozvíjať čitateľskú gramotnosť.
          • Zapájať deti aj do finančnej gramotnosti.
          • Rozvíjať enviromentálnu výchovu a vzdelávanie,ako súčasť rozvoja osobnosti detí zameranú najmä na vedenie k uvedomelej spotrebe zdrojov,povedomia v oblasti separácie odpadov,na vytváranie správnych postojov k životnému prostrediu.
          • Dôsledne uplatňovať zákaz všetkých foriem diskriminácie a segregácie.