Čestné vyhlásenie

Profil školy História školy

Základná škola Ivana Branislava Zocha ako najmenšia škola v meste stavia na rodinnej atmosfére a príjemnom prostredí školy, v ktorej sa žiaci môžu cítiť ako doma.

Nižšie počty žiakov v triedach umožňujú učiteľom vytvárať priestor pre individuálnu prácu so žiakmi, reagovať na ich potreby, a tak sa podieľať nielen na ich vedomostnom, ale i osobnostnom raste.

• Škola poskytuje žiakom všeobecne orientované základné vzdelanie zamerané na rozvoj športových, jazykových, umeleckých či IKT zručností.
  • Osobitný dôraz už roky kladieme na slovné hodnotenie žiakov na prvom stupni, výchovu k morálnym hodnotám, environmentálnu výchovu, rozvoj tvorivosti a estetického cítenia, finančnú gramotnosť.
  • Vyučovanie prebieha v moderných triedach s interaktívnymi tabuľami.
  • Žiaci majú možnosť využívať zrekonštruovanú telocvičňu, fitpark, detské ihrisko i javisko v areáli školy.
  • Samozrejmosťou školy je elektronická triedna kniha so žiackou knižkou, v ktorej si žiaci aj rodičia môžu pozrieť výsledky práce na hodinách, či nájsť zadanú domácu úlohu. Skontrolovať dochádzku svojho dieťaťa si rodičia vedia aj pomocou mobilnej aplikácie.
  • Žiaci môžu využívať služby školských špeciálnych  pedagógov  a školskej psychologičky priamo v priestoroch školy. Od školského roku 2022/2023 sa v našej škole venujeme aj výchove a vzdelávaniu žiakov s poruchou autististického spektra v novovzniknutých priestoroch.
  • O zdravie našich žiakov sa stará počas celého dňa školská zdravotná sestra, ktorá nerieši len vzniknuté zdravotné problémy žiakov, ale venuje sa aj osvete pri predchádzaní rôznym druhom ochorení a učí žiakov zásadám prvej pomoci.
  • So žiakmi so špeciálnymi potrebami na vyučovacích hodinách aj v čase ŠKD pracujú taktiež asistenti učiteľa.
  • V priebehu školského roka sa v škole uskutočňuje mnoho aktivít a akcií, do ktorých sa pravidelne zapájajú žiaci - Strieborné Vianoce, Projektový týždeň, Jarneval, Veľkonočný jarmok a Detská divadelná hra sú len malou ukážkou z nich.
  • V popoludňajších hodinách majú žiaci na výber širokú paletu záujmových útvarov, v ktorých môžu zmysluplne využívať voľný čas a súčasne rozvíjať svoj talent.
  • Škola podporuje aj profesionálny rast pedagogických zamestnancov - učitelia si neustále prehlbujú vedomosti pri zavádzaní inovatívnych metód a postupov do vyučovacieho procesu.

Príďte k nám zažiť rodinnú atmosféru malej školy s veľkým srdcom.

• Základná škola Ivana Branislava Zocha
    Jilemnického 3, 050 01 Revúca