Čestné vyhlásenie

Jilemnického ul. 3,    050 01 Revúca

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA PRE šKOLSKý ROK 2024/2025

Termín zápisu:

9. apríl 2024 od 13:00 hod. do 16:00 hod.

10. apríl 2024 od 13:00 hod. do 16:00 hod.

Zápis bude prebiehať prezenčne, za prítomnosti oboch zákonných zástupcov dieťaťa spolu s dieťaťom. K zápisu (k overeniu údajov) je potrebné priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz obidvoch zákonných zástupcov.

Ak sa jedná o dieťa so špeciálnymi výchovno–vzdelávacími potrebami, rodič predkladá vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

Ak na základe odporúčania zariadenia poradenstva a prevencie zákonní zástupcovia  zvažujú odklad povinnej školskej dochádzky v MŠ, je potrebné prísť na zápis a informovať školu o tejto skutočnosti.

Spôsob podania prihlášky:

ELEKTRONICKY: na stránke našej školy bude od 2. do 10. 4. 2024  prístupná elektronická prihláška, ktorú vypíše zákonný zástupca vopred v pohodlí domova. Základná škola si prihlášku vytlačí a počas zápisu 9. a 10. apríla ju zamestnanec školy spolu so zákonnými zástupcami skontroluje a overí. Následne ju zákonní zástupcovia podpíšu.

Zákonní zástupcovia, ktorí nemajú možnosť vyplniť prihlášku elektronicky, ju vyplnia osobne priamo v škole počas zápisu.

Prihláška do 1. ročníka musí byť podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami.

Pokiaľ nemôžu  prísť k zápisu obaja zákonní zástupcovia, potom je potrebné počas prezenčného zápisu priložiť k prihláške jedno z nasledovných vyhlásení:

Písomné vyhlásenie č. 1

je určené pre tých zákonných zástupcov, kde sa obidvaja zákonní zástupcovia  dohodnú, že úkony spojené so zápisom – overovanie, podpisovanie bude vykonávať len jeden zákonný zástupca a doručovanie písomností  zo zápisu bude tiež len  jednému  zákonnému zástupcovi.

Tlačivo na stiahnutie tu:  Písomné vyhlásenie č. 1

Písomné vyhlásenie č. 2

je určené pre tých zákonných zástupcov, ktorí zo závažných dôvodov nemajú možnosť získať súhlas druhého zákonného zástupcu, alebo nie sú v kontakte  a  úkony spojené so zápisom – overovanie,  podpisovanie a doručovanie písomností  bude len jednému zákonnému zástupcovi.

Tlačivo na stiahnutie tu:  Písomné vyhlásenie č. 2

Písomné vyhlásenia sú k dispozícii v materských školách a v základnej škole od 11. marca 2024, ako aj počas zápisu 9. a 10. apríla 2024.

Písomné vyhlásenie nepredkladajú zákonní zástupcovia v prípade, že sa overovania a podpisovania prihlášky zúčastnia obidvaja zákonní zástupcovia a tiež v prípade, že si obidvaja zákonní  zástupcovia vyžadujú doručovanie písomností spojených so zápisom.

Pre zákonných zástupcov, ktorí dlhodobo žijú v zahraničí, je možné všetky operácie k zápisu vykonať online:

1.  vypísať a odoslať elektronickú prihlášku – zverejnenú od 2. do 10. 4. 2024,

2.  vypísať ŽIADOSŤ O ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ (tlačivo bude dostupné od 20. 3. 2024), podpísať a SCAN zaslať na e-mail:  skola@zsibzochare.edu.sk

V prípade štúdia v zahraničí pripomíname povinnosť zákonného zástupcu dieťaťa doložiť riaditeľovi školy potvrdenie o návšteve školy v zahraničí najneskôr do 15. 9. 2024 a následne každý rok do 15. 9

Termín zápisu je záväzný, preto Vás prosíme ho dodržať. Pokiaľ sa však z vážnych dôvodov nemôžete zúčastniť zápisu v danom termíne, kontaktujte nás.

V prípade akýchkoľvek otázok sa informujte:

na tel. č.: 058 488 10 88,  resp.

emailom: skola@zsibzochare.edu.sk.

Tešíme sa na stretnutie s Vami počas zápisu.

Podrobné informácie k zápisu do 1. ročníka nájdete na :

Vážení rodičia,

o niekoľko dní urobíte dôležité rozhodnutie v živote Vášho dieťaťa a celej Vašej rodiny. Možno práve toto obdobie Vás prinúti pozrieť sa na ponuku našej školy podrobnejšie a snáď inými očami.

Navštívte našu stránku. Pýtajte sa našich žiakov a ich rodičov. Pýtajte sa našich pedagógov. A veríme, že sa  dozviete, že to o zocháčskej rodine nie je mýtus. Že sme skutočne jeden tím, ktorý ide za spoločným cieľom. Že sa vieme úprimne tešiť z každého úspechu našich žiakov, že sme tu pre nich nielen ako inštitúcia poskytujúca vzdelanie.

Zverte Vaše dieťa do našich rúk a my Vám garantujeme, že  spojenie Vašich očakávaní a skvelého pedagogického tímu učiteľov, vychovávateľov, pedagogických asistentov,  špeciálnych pedagógov, psychológa a zdravotného pracovníka, ich zanietenia pre prácu, ich ochoty robiť viac ako musia, bude pre budúcnosť Vašej ratolesti to najlepšie rozhodnutie.

Rozhodujte sa srdcom.

Pripomíname, že:

• pri zápise je potrebná prítomnosť oboch zákonných zástupcov; ak je nejaká prekážka, treba predložiť písomné vyhlásenie;
  • pri zápise je potrebné predložiť občianske preukazy zákonných zástupcov; rodný list dieťaťa; kartičku poistenca – dieťaťa; iné doklady a správy, ktoré sú dôležité pre vzdelávanie dieťaťa;
  • prihlášku môžete vyplniť elektronicky – skráti sa administratívna časť pri samotnom zápise;
  • treba mať premyslené, či dieťa bude navštevovať školský klub detí a či bude chodiť na obedy do školskej jedálne;
  • všetky informácie a tlačivá nájdete na stránke školy, alebo Vám ich poskytneme priamo v škole.

• Základná škola Ivana Branislava Zocha
    Jilemnického 3, 050 01 Revúca